تبلیغات
♥♥♥مطالب جالب و خواندنی♥♥♥ - انواع سرگرمی ها و رازهای شخصیتی شما

انواع سرگرمی ها و رازهای شخصیتی شما

این که اوقات فراغت خود را چگونه می گذرانید، تنها یک سرگرمی و گذراندن ساعاتی خوش نمی باشد، بلکه به عقیده بسیاری از روان شناسان، این اوقات و سرگرمی هایی که شما در نظر می گیرید، تأثیرات روحی بر شما داشته و سلامت روانی تان را تضمین می کند و حتی می تواند قدرت تفکر را در شما افزایش داده و باعث کاهش فشار خون شود!
«هربرت بنسون» روان شناس و استاد دانشگاه مریلند آمریکا و نویسنده کتاب «تحولی در استراحت کردن» معتقد است: «حرکاتی که در بسیاری از این سرگرمی های منتخب تکرار می شوند مانند خیاطی، بافتنی و یا باغبانی، واکنش مثبت به نوع انتخاب شما در استراحت کردن می باشد.» مطالعات نشان می دهد که این واکنش در واقع ژنهایی را که می توانند با هر گونه استرس بجنگند، فعال می کنند. به علاوه افرادی که معمولاً بیش از دیگران از این فرصتهای مغتنم استفاده می کنند، از نیروی حافظه بهتری نسبت به دیگران برخوردارند.
پس، نوع سرگرمی خود را انتخاب کرده و دریابید این نوع سرگرمی، چگونه راز شخصیتی شما را آشکار می سازد!


عاشق باغبانی
یک متفکر عمیق و بزرگ
زمانی که مشغول باغبانی هستید، تمام اعضای بدن خود را به کار می گیرید، در ذهن خود طراحی می کنید و آن را عملاً به نمایش می گذارید، بویژه الآن که بهار تمام زیبایی هایش را به رخ کشیده است. هیچ شکی نیست که پرورش گل و کاشت تنها یک نهال کوچک می تواند یکی از بهترین راههایی باشد که انسان را باهوش و با حافظه نگاه می دارد و بیماری ها را از او دور می سازد.
شما بسیار باهوش و در عین حال عاقل هستید. ستودن باغ شما توسط دیگران، به شما کمک می کند تا آرامش درونی تان افزایش یابد.


عاشق عکاسی

یک هنرمند تحلیل گر
مسلماً هر هنری ساختار خاص خویش را دارد، اما در حالی که یک نقاش می تواند قوانین آرمانی و یا آرمان و آرزوهای خود را بر بوم نقاشی بیاورد یک عکاس باید همیشه مراقب قوانین و مقررات طبیعی و واقعیات موجود در طبیعت بوده و برای گرفتن یک عکس خوب و مؤثر، مجبور به اندازه گیری نور، فاصله و پرسپکتیو باشد. بنابراین سرگرمی انتخابی شما نیاز به هر دو نیمکره مغز دارد، یعنی خلاقیت و منطق و همین از شما فردی خلاق و در عین حال تحلیل گر می سازد.


عاشق خیاطی، بافتنی و...

آرامش درونی
حرکات موزون بافتنی و یا خیاطی نیاز به آرامش درونی دارد و به عقیده دانشمندان، فشار خون را کاهش می دهد. در حقیقت ثابت شده که این حرکات، آرامشی همانند حرکات یوگا و مدیتیشن را برای انسان فراهم می کند. نتیجه آن می شود که شما فردی خونسردتر و بانشاط تر خواهید بود و به دور از هر گونه استرس. سرگرمی مورد علاقه شما نیازمند آن است که شما روی کوچکترین جزییات تمرکز کرده و تمام حواس خود را معطوف کارتان کنید. این باعث می شود که دیگر مجالی برای هیجانات درونی و استرسهای ناخودآگاه نداشته باشید.


عاشق نوشتن و یادداشتهای روزانه

سرشار از اعتماد به نفس و با احساس
شما با اطمینان خاطر می دانید که یادداشتهای روزانه باعث می شود استرس را از خود دور کنید، اما مطمئناً متعجب خواهید شد اگر دریابید که نوشتن این یادداشتها می تواند خوش اخلاقی شما را نیز افزایش دهد. این از آن روست که مهارتهای ارتباطی ما در نوشتارهای کوتاه بیشتر از یک نوشته بلند، خود را نشان می دهد و از آنجا که نوشتن و ارتباط کلامی ارتباطی تنگاتنگ با یکدیگر دارند، این نوشتن به شما این اعتماد را می دهد که از این طریق، صدای خود را به گوش دیگران برسانید!

به ادامه مطلب برویدعاشق عکس و آلبوم

دور اندیش و آینده نگر
کسانی که عاشق آلبوم درست کردن هستند، دقیقاً مانند یک مهندس آرشیتکت عمل می کنند. چرا؟ چون در واقع دنیایی پر از تصاویر سه بعدی خلق می کنند. طراحی ذهن شما زمانی که بر روی صفحات آلبوم پیاده می شود، چشمان شما را برای تصاویر و طراحی های بزرگتر و پیچیده تر آماده می سازد و در نهایت تمام اینها به یک دوراندیشی ژرف و آگاهانه و کشیدن نقشه هایی مثبت برای آینده منجر می شود که می تواند چراغ راه شما برای فردایی بهتر باشد!


عاشق مطالعه

با اراده و محکم و در عقاید خود، راسخ
شما به سادگی و با دنبال کردن وقایع و ماجراهای کتاب، خود را به جای شخصیت های آن گذاشته و از این طریق، مهارتهای اجتماعی خود را تقویت می کنید. چگونه؟ با به تصویر کشیدن صور مختلفی که در کتاب می خوانید و آنها را به صحنه زندگی خود می آورید تا با شما زندگی کنند و از تجربیات خود، به شما بیاموزند!
مطالعه همیشه به شما نیروی مضاعف برای انجام کارها می دهد و با این کار احساس می کنید دنیای واقعی را بهتر شناخته و بهتر می توانید در خصوص مسائل مختلف اظهارنظر کنید!
به بیان دیگر، خواندن یک داستان خیالی، رمان و یا هر چیز دیگر به شما کمک می کند تا مردم را در زندگی واقعی بهتر بشناسید و همین امر سبب می شود که در زندگی با ثبات تر و محکم تر عمل کرده و همیشه اراده ای راسخ برای انجام کارها داشته باشید!
طبقه بندی: روانشناسی، 

تاریخ : 7 شهریور 91 | 13:40 | نویسنده : a@m | نظرات

  • مطالب روز
  • فراخوانی
  • ضایعات